25/07/2023
TRADICIONALNO V SEMIČU
05/10/2023
Show all

V soboto, 9.9.2023 je v Novem mestu potekal 54. Hrovatinov memorial v atletiki. Tekmovanje šteje kot državno prvenstvo in mednarodno tekmovanje paraplegikov in tetraplegikov.

Zbrane so nagovorili predsednik Zveze paraplegikov Slovenije Dane Kastelic, predsednik
Društva paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja Jože Okoren ter podžupan Občine Novo mesto
Urban Kramar.
Memoriala se je udeležilo 6 naših članov, osvojili so 5 medalj. V troboju metov je Aljoša Habjan osvojil
3 mesto v kategoriji f51, prav tako tretje mesto je osvojil Matej Vukovič v kategoriji f52. Metod
Zakotnik je v kategoriji veterani osvojil 2 mesto. Naš odličen parasmučar Jernej Slivnik pa je osvojil 3
mesto v vožnjah na čas s formulami in absolutno prvo mesto v memorialni vožnji na 100 metrov.
Medalje sta podelila nekdanji košarkar Goran Jagodnik in bivša atletinja Alenka Bikar.

Vsem udeležencem, predvsem pa dobitnikom medalj iskreno čestitamo.