NAŠI KOŠARKARJI NA DRŽAVNEM PRVENSTVU OSVOJILI DRUGO MESTO

28/06/2021
Poletno druženje članic
12/09/2021
Show all

V športni dvorani na Vranskem je 10. julija 2021 v organizaciji Zveze za šport invalidov Slovenije – Slovenski paralimpijski komite, potekalo državno prvenstvo v košarki na vozičkih. Naslov državnih prvakov je osvojila ekipa DP Celje Thermana, druga je bila združena ekipa DP Kranj-DP Novo mesto, tretja DP Ljubljana Mercator, četrta pa DP Maribor.
Ekipe, ki so nastopile na tokratnem državnem prvenstvu, so v ligaškem tekmovanju Zveze paraplegikov Slovenije odigrale štiri kroge. Lestvica po štirih krogih:

DP Celje Thermana  – DP Maribor                                         61:46

Za tretje mesto sta se borili poraženi ekipi DP Ljubljana Mercator in DP Maribor. Ljubljančani so odlično začeli in si v prvi četrtin priigrali lepo prednost (16:8). V nadaljevanju so nekoliko popustili, vendar brez večjih težav osvojili pokal za tretje mesto (48:43).
Za naslov državnega prvaka sta se pod koši srečali DP Celje Thermana in DP Kranj-DP Novo mesto. Celjani so tekmo dobili v prvi četrtini, ko so si priigrali pet točk prednosti, nato pa z enakovredno igro nadaljevali in tekmo zaključili z 58:55.